ZABEZPIECZ STANDARD ŻYCIA SWOJEJ RODZINY!!!

 • Opublikowano: pon., 27/07/2015 - 22:15
 • Autor: Anetta Girtler

Ubezpiecz się na zdrowie i życie!!!

OCHRONA DLA ZDROWIA

Być może nie narzekasz na stan zdrowia, jednak nagłe zachorowanie może zaskoczyć każdego. Warto być przygotowanym na zmierzenie się z taką sytuacją, zwłaszcza wtedy, gdy jej konsekwencją są kosztowne badania, operacja czy proces rehabilitacji. Mogą być z tym związane także wydatki okołomedyczne – dojazd do szpitali, specjalna dieta czy nawet utrata przychodów.

Wkład własny - czy da się to obejść!?

 • Opublikowano: czw., 30/04/2015 - 11:30
 • Autor: Łukasz Zimnoch

Wkład własny często uniemożliwia bądź odwleka możliwość realizacji marzeń o własnym mieszkaniu. Czy da się go obejść. Odpowiedź brzmi: TAK! - tylko trzeba wiedzieć jak!?

Poniżej kilka praktycznych pomysłów na zapewnienie wkładu własnego, dla tych którzy nie mają odpowiednich luv nie chcą pozbywać się swoich oszczędności:

1. Wyceń nieruchomość wyżej niż cena transakcyjna,

2. Daj pod zabezpiecznie dodatkową nieruchomość. Nie musisz być jej właścicielem,

3. MDM. Dopłata z programu dla Bialegostoku to ponad 28 000 PLN,

4. Weź kredty gotówkowy,

Jak kredyt gotówkowy - to tylko teraz!

 • Opublikowano: pon., 09/03/2015 - 09:04
 • Autor: Łukasz Zimnoch

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę lombardową do 2,5%, co oznacza, że maksymalne oprocentowanie kredytów gotówkowych może być na poziomie 10% rocznie. Tak tanio jeszcze nie było i prawdopodobnie już nie będzie.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego, to pod kątem warunków finansowych jest to najlepszy moment. Oczywiście należy zwrócić uwagę na koszty ukryte pod postacią różnych opłat przygotowawczych i dodatkowych ubezpieczeń. Z dobrym doradcą wiele da się wynegocjować!

Jak się nie zadłużyć?

 • Opublikowano: pon., 02/03/2015 - 17:13
 • Autor: Marzena Bożyk

Przede wszystkim należy zadbać o płynność finansową i o to, by nasze wydatki nie przekraczały dochodów. Najlepiej zacząć od rzetelnego i uczciwego przeanalizowania dochodów i koniecznych wydatków całej rodziny. Jeśli uda nam się wygospodarować niewielką nawet część dochodów 5-10% zarobków, co nie obciąża zbytnio budżetu gospodarstwa domowego, powinniśmy przeznaczyć je na stworzenie rezerwy finansowej.
Takie oszczędności "na czarną godzinę" uchronią nas przed koniecznością zadłużenia się w nagłych wypadkach.

Jakie są sposoby na dodatkową emeryturę?

 • Opublikowano: pon., 02/03/2015 - 17:13
 • Autor: Marzena Bożyk

Myślisz, że na emeryturze będziesz mógł wreszcie odpocząć i pozwiedzać świat?
Chciałbyś otrzymywać emeryturę na przyzwoitym poziomie, żeby starczało na życie?
To jest możliwe, ale będzie od Ciebie wymagało pewnego wysiłku i dyscypliny już teraz.
Możesz a nawet powinieneś zadbać o swoją przyszłą emeryturę samodzielnie. Wybór optymalnego sposobu oszczędzania na emeryturę wymaga pewnego rozeznania oraz sprecyzowania oczekiwań, potrzeb i umiejętności,
Jeżeli już myślisz o emeryturze a nie wiesz co wybrać chętnie doradzę zadzwoń

Zadbaj o swoje zdrowie, postaw na odpowiednią polisę

 • Opublikowano: pon., 02/03/2015 - 17:13
 • Autor: Marzena Bożyk

Zasadniczym celem ubezpieczeń na życie jest zabezpieczenie finansowe rodziny, a tym samym zyskanie poczucia bezpieczeństwa. Można to uczynić niewielkim nakładem finansowym przez wykupienie polisy na życie, które jest związane z całym życiem, nie tylko śmiercią. Im wcześniej zdecydujemy się na ubezpieczenie, tym więcej zyskamy, ponieważ wielkość składki oraz suma ubezpieczeniowa, zależą przede wszystkim od naszego wieku, stanu zdrowia, a także czasu trwania polisy
przyjdź i sprawdź co mogę zaproponować serdecznie zapraszam

Tylko nieprzyzwoicie bogaci mogą odkładać do "skarpety"

 • Opublikowano: pon., 02/03/2015 - 17:13
 • Autor: Łukasz Zimnoch

Tylko nieprzyzwoicie bogaci mogą sobie pozwolić na trzymanie pieniędzy w "skarpecie". Choć nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto świadomie zdecyduje się na ponoszenie tak ogromnych kosztów.

Wysokość raty kredytu w PLN też może się zmieniać.

 • Opublikowano: śr., 18/02/2015 - 11:14
 • Autor: Łukasz Zimnoch

Dobierając o odpowiednią wysokość raty kredytowej w PLN warta pamietać, że nie będzie ona na takim samym poziomie przez cały okres kredytowania. Wahania te nie będą tak gwałtowne, jak w przypadku kredytów denominowanych w walucie obcej (na przykład w CHF), ale jednak!

Kredyt inwestycyjny i dofinansowanie z ARiMR

 • Opublikowano: śr., 11/02/2015 - 13:41
 • Autor: Marcin Mioduszewski

Ostatnio miałem okazję prowadzić sprawę klientki, która starała się o kredyt inwestycyjny na rozbudowę istniejącego już sklepu spożywczo-przemysłowego o salę przyjęć weselnych. Na inwestycję miała już przyznane dofinansowanie z ARiMR, które zostanie klientce wypłacone po całkowitym zakończeniu inwestycji (dobudowaniu sali weselnej) jako refinans poniesionych kosztów. W takich sytuacjach rodzi się pytanie - czy warto wspominać bankom o takim dofinansowaniu ?

Kredyt na budowę domu, a służebność osobista

 • Opublikowano: śr., 11/02/2015 - 13:39
 • Autor: Marcin Mioduszewski

Wiele klientów, których sprawy kredytowe miałem przyjemność prowadzić miała obawy, że nie otrzyma finansowania z powodu wpisanej w Księdze Wieczystej służebności osobistej. Wprawdzie dla większości banków taki wpis eliminuje otrzymanie przez klienta kredytu, jednak na rynku spotkamy też i takie banki, które "tolerują" służebność osobistą. Służebność osobista to obciążenie nieruchomości na rzecz oznaczonej osoby fizycznej prawem, którego treść odpowiada treści służebności gruntowej. Jest ona wpisywana w dziale III KW.

Strony