KREDYT HIPOTECZNY – OD CZEGO ZACZĄĆ? MOŻE OD DOŚWIADCZONEGO DORADCY FINANSOWEGO?

  • Opublikowano: śr., 23/09/2015 - 18:35
  • Autor: Anetta Girtler

Osoby, które planują wziąć kredyt mieszkaniowy stają przed dużym wyzwaniem. Mnogość ofert, często skomplikowane procedury i niejasne terminy w umowach sprawiają, że bardzo ciężko jest wybrać najlepszy kredyt. Wybór najlepszego kredytu mieszkaniowego to niełatwe zadanie. Tym bardziej, że zaciągnięte z tego tytułu zobowiązania będą spłacane przez szereg następnych lat.

Często klienci zadają pytanie dlaczego mają korzystać z usług doradcy kredytowego? Czy nie lepiej starać się o kredyt bezpośrednio w banku? Otóż odpowiedź jest prosta. Doradcy finansowi mają w swojej ofercie produkty wielu banków. Pracownik banku może natomiast zaoferować tylko kredyt oferowany przez instytucję finansową w której pracuje.

Kiedy udamy się do doradcy kredytowego, ten porówna oferty kredytów z wielu różnych banków – tak, żeby zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania. Przedstawi szczegóły ofert (między innymi wysokość marży, prowizje bankowe, wysokość raty, okres kredytowania, ubezpieczenia wymagane przy kredycie) i dodatkowo wyjaśni wszystkie zalety i wady poszczególnych ofert jak również pomoże w wyborze opcji optymalnej. Zbada zdolność kredytową, pomoże w skompletowaniu dokumentów jak również w złożeniu wniosków w wybranych bankach. Negocjuje warunki kredytu. Czuwa nad procesem podejmowania przez banki decyzji kredytowych. Po podjęciu przez bank pozytywnej decyzji kredytowej – umawia klienta na podpisanie umowy i jeżeli klient wyraża taką chęć uczestniczy w całym procesie jej podpisywania. Pomoc przyda się szczególnie osobom z małą zdolnością kredytową – doradca podpowie, które banki prowadzą łagodniejszą politykę kredytową.
Dobry doradca kredytowy zawsze reprezentuje przede wszystkim interesy klienta, a nie banku – możesz jemu zaufać. W nierównym starciu z bankiem warto jest mieć po swojej stronie osobę z doświadczeniem w zakresie kredytów i doradztwa finansowego. Dzięki temu możesz być spokojny, że uchronisz się przed niepotrzebnymi kosztami. A trzeba o nich pamiętać, bo w perspektywie kilkunastu lat spłacania kredytu, również obciążą nasz portfel.

Każdy, kto nabywał nieruchomość z kredytu dobrze wie, jak długotrwały i absorbujący jest to proces. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy zespołu profesjonalistów, mamy bardzo duże szanse by uzyskać kredyt.
https://www.facebook.com/doradcakredytubezpieczenie

Należy pamiętać, że obecne warunki do zadłużania się są bardzo dobre. Kredyty nadal są tanie. Na mocy decyzji Rady Polityki Pieniężnej nadal obowiązują niskie stopy procentowe. Jak długo utrzyma się taki stan, ciężko powiedzieć. Na pewno co najmniej do połowy tego roku. Wzięcie kredytu oraz zakup nieruchomości to dla większości z nas życiowa decyzja, dlatego tak ważne jest dobre zapoznanie się z tematem, po to abyśmy mieli pewność że wybraliśmy najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.
https://www.facebook.com/doradcakredytubezpieczenie

Przeczytaj również

Kończące się dopłaty z "Rodziny na Swoim"

  • Opublikowano: czw., 23/02/2017 - 16:07
  • Autor: Piotr Łapiński

W 2017 roku kończy się dofinansowanie do odsetek dla ponad 30 tys kredytobiorców, którzy skorzystali z programu Rodzina na Swoim w roku 2009. Co zrobić jak Państwo przestanie dopłacać do kredytu?

MDM - zmiany od wrzesnia 2015 - artykuł umieszczony na isokolka.eu

  • Opublikowano: śr., 04/11/2015 - 09:42
  • Autor: Agnieszka Zaniewska

Firma Open Finance SA jest obecnie największą instytucją doradztwa finansowego w Polsce. Powstała w 2004 roku, zatrudnia ponad 1 000 doradców oraz dysponuje siecią ponad 95 oddziałów na terenie całego kraju. Od 2012 roku firma ma również siedzibę na terenie naszego miasta - Sokółki. Aktualnie Open Direct czyli oddział mobilny Open Finance mieści się przy ul. Ściegiennego 9, obok Biura Księgowego Probus.
Klientom poszukującym kredytu mieszkaniowego doradca pomaga:
• wybrać najkorzystniejszy kredyt spośród najlepszych ofert aż 21 banków

Nowe prawa klientów w związku z ustawą deweloperską

  • Opublikowano: pt., 28/11/2014 - 15:40
  • Autor: Monika Rytel

29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ,, Ustawa  o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego” – potocznie określana mianem ustawy deweloperskiej.  Podstawowym celem wprowadzenia ustawy miało być zabezpieczenie interesów klientów nabywających mieszkanie lub dom w przypadku bankructwa dewelopera.

Obniżka stóp procentowych oraz co Kowalski o niej wiedzieć powinien

  • Opublikowano: śr., 11/02/2015 - 13:30
  • Autor: Marcin Mioduszewski

Ostatnie informacje napływające z mediów zwiastują, iż w niedługim czasie Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe w naszym kraju. Podstawową stopą procentową, na której opiera się polityka kredytowa wszystkich banków jest WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate), który jest ustalany w każdy dzień roboczy o godzinie 11:00 na podstawie ofert złożonych przez 16 banków. Krótko mówiąc, jest to procent na jaki Narodowy Bank Polski pożycza pieniądze innym bankom w Polsce.

Strony