DLACZEGO WARTO WZIĄĆ KREDYT U POŚREDNIKA, A NIE BEZPOŚREDNIO W BANKU?

  • Opublikowano: wt., 13/10/2015 - 19:04
  • Autor: Anetta Girtler

Coraz więcej Polaków musi korzystać z różnych produktów kredytowych. Od zwykłych kredytów, poprzez kredyty samochodowe, mieszkaniowe, czy hipoteczne. Aby wziąć kredyt możemy wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwszą z nich to oczywiście osobiste udanie się do banku i złożenie wniosku, druga opcja to skorzystanie z usług pośrednika.

BEZPŁATNE PORÓWNANIE OFERT

Dobry pośrednik finansowy to przede wszystkim taki, który w swoim wachlarzu ofert ma wszystkie banki w swoim zakresie, a także te banki, które niekoniecznie muszą posiadać placówkę w mieście potencjalnego klienta. Oczywistym jest, że pośrednik finansowy będzie bardziej atrakcyjny, jeśli w swoim zakresie będzie miał ponad 20 ofert banków, a nie np. 10. Dodatkową korzyścią, która płynie z tego faktu jest to, że osobiście nie będziemy musieli chodzić do każdego banku i orientować się, jakie obecnie oferty posiadają poszczególne banki i co dodatkowo mogą nam zaoferować. Jest to jasne, że dzięki pośrednikowi finansowemu i jego szerokiej gamie ofert bankowych oszczędzimy przede wszystkim czas, który w dzisiejszych czasach dla wielu osób jest na wagę złota.
Pośrednik finansowy porówna dla nas wszystkie oferty, omówi szczegółowo wszystkie plusy i minusy ofert jak również przedstawi różnice w procesie, liczeniu zdolności kredytowej. Oczywiście to wszystko zrobi BEZPŁATNIE bez pobierania żadnych opłat.

WYBÓR NAJLEPSZEJ OFERTY dobranej do indywidualnych preferencji klienta.

Kolejnym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z usług pośrednika finansowego jest to, że wybierze on dla nas najkorzystniejszą ofertę ze wszystkich dostępnych w swoim wachlarzu. Oczywistym jest, że jeden klient będzie chciał uzyskać jak najmniejszą ratę, by nie nadwyrężać zbytnio swojego domowego budżetu, natomiast inny klient będzie chciał uzyskać jak najmniejsze oprocentowanie, by jego kredyt wygenerował jak najmniejsze koszty.
Każdy klient przychodząc do pośrednika finansowego najpierw przedstawi swoje oczekiwania względem kredytu, niezależnie czy ma to być kredyt gotówkowy, hipoteczny czy samochodowy. Na podstawie tych informacji oraz ewentualnie zadanych dodatkowych pytań, pośrednik finansowy będzie dokładnie wiedział, czego oczekuje od kredytu konkretny klient. Dzięki uzyskanym preferencjom klienta wybór najodpowiedniejszej oferty dla niego będzie jedynie formalnością. Pośrednik przedstawi najkorzystniejsze oferty, a klient zdecyduje się, które z ofert pierwszorzędnie go interesują.

Pośrednik sprawdzi naszą HISTORIĘ KREDYTOWĄ przed wysłaniem zapytania do banku.

Ogromnym plusem skorzystania z pomocy pośrednika finansowego jest to, że niepotrzebnie nie pogorszymy sobie punktacji w Biurze Informacji Kredytowej. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że każdy wniosek o kredyt wysłany do banku może wpływać na naszą punktację w BIK, gdy bank odrzuci nasz wniosek.

Jeśli zdecydujemy się na współpracę z pośrednikiem finansowym nie wpłyniemy negatywnie na swoją punktację w rejestrze BIK. Pośrednik zamówi najpierw raport bezpośrednio w Biurze Informacji Kredytowej, dzięki czemu będzie wiedział, na czym stoimy pod względem punktacji – czyli naszej historii kredytowej. Oceni ją, a dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu określi w których bankach będziemy mieli szansę uzyskać kredyt.
Gdybyśmy sami wybrali się do jednego z pierwszych lepszych banków, złożyli tam wniosek, a ten został odrzucony z jakiegoś powodu na pewno zostałoby to uwzględnione w naszej historii kredytowej. Przyjmijmy, że zajdziemy do czwartego już z rzędu banku, gdzie wcześniej odmawiano nam kredytów. Wystarczy, że pracownik banku zajrzy do rejestru BIK i od razu zobaczy, że w trzech wcześniejszych bankach nie udzielono nam kredytu. Dlatego też nie warto na własną rękę składać kilku wniosków kredytowych w poszczególnych bankach – w ten sposób obniżamy swoją punktację w rejestrze BIK i dajemy do myślenia pracownikom kolejnych banków, do których się udamy (a i bardzo często sam "automat" odrzuca wniosek kredytowy po określonej liczbie zapytań - nie dając szans na kredyt).

DORADCA KREDYTOWY - Większość produktów finansowych w ofercie.

Profesjonalny pośrednik finansowy cechuje się tym, że w swojej ofercie posiada szeroką gamę różnorodnych produktów finansowych, począwszy od kredytów gotówkowych, hipotecznych, firmowych, poprzez kredyty samochodowe, leasingi, factoring.
Nie jest też żadną tajemnicą, że w mniejszych miastach niestety nie każdy bank będzie posiadał swoją placówkę, a oczywistym jest, że nie wszyscy mogą jeździć po kilkadziesiąt kilometrów do innych miast by móc złożyć wniosek o kredyt. W tym momencie na ratunek „przybywa” nam pośrednik finansowy, który w swojej ofercie może mieć także kredyty różnego rodzaju banków z innych miast, które nie prowadzą stacjonarnej działalności w danym mieście.
Tak więc jeśli mieszkasz w mniejszym mieście, gdzie nie każdy bank ma swoją siedzibę, skorzystanie z usług pośrednika finansowego jest jak najbardziej zalecane. Dzięki temu będziesz miał dostęp do jeszcze szerszej gamy produktów finansowych.

https://www.facebook.com/doradcakredytubezpieczenie
https://plus.google.com/+DoradcaFinansowyOpenFinanceAnettaGirtlerAugustow

Przeczytaj również

CZY WARTO CZEKAĆ Z KREDYTEM DO 2016 r.?

  • Opublikowano: śr., 18/11/2015 - 14:01
  • Autor: Anetta Girtler

Podniesienie od stycznia przyszłego roku wkładu własnego do 15% i możliwe zaostrzenie polityki kredytowej przez banki, to z pewnością dwa główne powody, dla których warto pomyśleć o zakupie własnego mieszkania jeszcze w tym roku.

Dlaczego nie warto zwlekać z oszczędzaniem?

  • Opublikowano: pon., 01/12/2014 - 12:41
  • Autor: Adam Borowski

Ponieważ większości z nas po prostu na to nie stać. Odpowiedz choć banalnie prosta trafia do niewielu Polaków. 45 proc. spośród Nich oszczędza, ale jedynie 7 proc. robi to regularnie, odkładając wybraną kwotę w każdym miesiącu.

Zależność wydaje się być przerażająco oczywista. Im mniej środków jesteśmy w stanie regularnie odłożyć tym wcześniej powinniśmy rozważyć rozpoczęcie budowania bezpiecznej finansowej przyszłości.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA - JAK ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ SZANSĘ NA KREDYT HIPOTECZNY

  • Opublikowano: pon., 27/07/2015 - 23:26
  • Autor: Anetta Girtler

Przygotowując się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na kupno nieruchomości trzeba przeanalizować możliwości zdolności kredytowej. Na wynik zdolności kredytowej wpływa cała masa czynników, są to: wysokość uzyskiwanych dochodów, liczba osób na utrzymaniu (nie tylko dzieci), suma kosztów i opłat ponoszonych każdego miesiąca np. koszty utrzymania oraz mieszkaniowe, jak również wysokość rat kredytowych, limitów kart kredytowych, czy innych zobowiązań wobec banków.

Nowe prawa klientów w związku z ustawą deweloperską

  • Opublikowano: pt., 28/11/2014 - 15:40
  • Autor: Monika Rytel

29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ,, Ustawa  o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego” – potocznie określana mianem ustawy deweloperskiej.  Podstawowym celem wprowadzenia ustawy miało być zabezpieczenie interesów klientów nabywających mieszkanie lub dom w przypadku bankructwa dewelopera.

Strony